Odzyskiwanie danych z Telefonu

Odzyskiwanie danych z telefonu

Dla wielu z nas telefon jest nie tylko urządzeniem służącym do komunikacji, lecz także kalendarzem, dziennikiem, budzikiem, odtwarzaczem muzyki czy albumem ze zdjęciami. Utrata danych w większości przypadków jest więc nierozerwalnie związana z utratą wspomnień. Aby nie dopuścić do skasowania cennych plików, warto przechowywać kopie zapasowe w chmurze lub na dysku komputera. Jednak co zrobić, jeśli wszystkie dane zniknęły z telefonu? Nie martw się, nadal możesz mieć je z powrotem! Wystarczy, że zaufasz naszym doświadczonym technikom, którzy specjalizują się w odzyskiwaniu danych z urządzeń mobilnych. Wiemy, jak cenne są Twoje pliki, dlatego dołożymy wszelkich starań, by sprawnie i bezpiecznie przywrócić je z powrotem. Odzyskiwanie danych z telefonu przeprowadzamy na urządzeniach uszkodzonych w sposób logiczny i mechaniczny.

Odzyskiwanie danych z telefonu to nasza specjalność

Do pracy z urządzeniami mobilnymi wykorzystujemy sprzęt stosowany w informatyce śledczej – najnowszej generacji UFED Touch Ultimate, służący do ekstrakcji fizycznej i logicznej, co w znacznym stopniu przyspiesza i ułatwia analizę danych. Sprzęt ten daje szereg możliwości analitycznych, deszyfrowania oraz zastosowania specjalnych skryptów.

Dzięki temu jesteśmy w stanie odzyskać dane zarówno z telefonów uszkodzonych logicznie jak i fizycznie.

Odzyskiwanie danych z telefonu

Uszkodzenia logiczne

skasowanie danych

aktualizacja systemu

telefon się nie włącza

Uszkodzenia fizyczne

zalanie telefonu

upadek telefonu

uszkodzenie ekranu

uszkodzenie płyty głównej

Odzyskiwanie danych z telefonu – uszkodzenia logiczne

Przywrócenie ustawień fabrycznych, błąd aktualizacji, zapomniany kod i przypadkowo usunięte dane zaliczamy do uszkodzeń logicznych, którym często można zapobiec, stosując się do kilku prostych zasad.

Ściąganie blokady z telefonu - zapomniany kod

Blokady ekranu skutecznie zabezpieczają dane przed dostępem osób trzecich, jednak mają też swoje minusy. Jednym z nich jest odcięcie dostępu do urządzenia użytkownikowi, który zapomniał kodu. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto zapisać kod w bezpiecznym miejscu (tylko nie w telefonicznym notatniku!). Odzyskiwanie danych z telefonu z blokadą ekranu jest możliwe, lecz może być czasochłonne. Złamanie 4-cyfrowego kodu trwa zazwyczaj 2 dni. Im dłuższy kod, tym dłuższy czas oczekiwania na dane.

Dowiedz się więcej na temat ściągania blokady z telefonu >> tutaj.

Aktualizacja systemu

Aktualizacja do wyższej wersji kojarzy się z czymś dobrym i postępowym. Niestety może się zdarzyć, że w trakcie aktualizacji coś pójdzie nie tak i dojdzie do utraty danych. Winę za taki stan rzeczy może ponosić producent, który wypuścił aktualizację z błędem, jednak znacznie częściej utrata danych spowodowana jest przez użytkownika. Pamiętaj, by podczas wgrywania aktualizacji podłączyć telefon do ładowarki, by zapobiec nagłemu przerwaniu operacji.

Skasowanie danych

Przypadkowe lub celowe skasowanie danych to najczęstsze uszkodzenie typu logicznego. Niektóre modele umożliwiają szybkie odzyskanie plików, inne wyposażone są w zabezpieczenia, które wymagają zastosowania metody ISP. Technika ta polega na podłączeniu się do płyty głównej w celu nawiązania komunikacji z pamięcią telefonu. Jeśli ta metoda okaże się nieskuteczna, ostatnią deską ratunku jest Chip-off, czyli wylutowanie procesora. Jest to metoda inwazyjna, która pozwala odzyskać dane, lecz równocześnie prowadzi do zniszczenia telefonu.

Odzyskiwanie danych z telefonu – uszkodzenia mechaniczne

Rozbity lub zalany telefon się nie włącza? Uszkodzenia mechaniczne zdarzają się często i mogą prowadzić do utraty dostępu do danych. Za pomocą specjalistycznych narzędzi odzyskamy Twoje dane bez względu na rodzaj uszkodzenia mechanicznego.

Upadek telefonu

Smartfony to inteligentne, lecz bardzo wrażliwe urządzenia. Każdy z nas zna to uczucie, gdy po przypadkowym upadku smartfona na kilka sekund nie możemy złapać tchu. Podnosimy wtedy ostrożnie urządzenie z nadzieją, że szybka będzie cała, a smartfon bez problemu zareaguje na próbę włączenia. Jeśli korzystasz z dobrej jakości folii ochronnych, szkieł hartowanych lub pokrowców, w 90% Twój smartfon wyjdzie z tego bez szwanku. W innym przypadku może się okazać, że doszło do uszkodzenia ekranu dotykowego, co skutecznie uniemożliwi dostęp do danych. Rozwiązaniem tego problemu może być podłączenie smartfona do komputera, jednak większość z nas korzysta z blokad ekranu, które uniemożliwiają dostęp przez inne urządzenie. Niesprawny ekran jest najczęściej efektem rozlania się ciekłego kryształu wewnątrz warstw odpowiadających za działania dotykowe. Odzyskiwanie danych z telefonu, który zaliczył upadek, jest możliwe, jednak wszystko zależy od modelu urządzenia, zastosowanych zabezpieczeń i stopnia zaawansowania usterki.

Zalanie telefonu

Spontaniczny skok do wody z telefonem w kieszeni czy rozlanie herbaty może się skończyć nieciekawie. Zalanie smartfona nie zdarza się tak często jak usterki spowodowane upadkami, jednak odzyskiwanie danych z telefonu, który miał styczność z wodą, jest sporym wyzwaniem dla techników. Podczas zalania może dojść do zwarcia na płycie elektroniki, co z kolei prowadzi do uszkodzenia pamięci Flash typu NAND. W takich sytuacjach stosujemy metodę Chip-off, która polega na trwałym wylutowaniu kości pamięci z telefonu w celu stworzenia kopii binarnej. Metoda Chip-off może być również zastosowana w przypadku zgnieceń, spaleń, zwarć czy poważnych upadków. Warto pamiętać, że po zalaniu smartfon traci gwarancję.

Uszkodzenie płyty głównej

Płyta PCB odpowiada za wszystkie funkcje telefonu. To tam znajdują się procesor, gniazda czytnika kart pamięci i SIM oraz wiele innych podzespołów. Płyta główna odpowiada także za pracę układu ładowania, przycisków włączania i głośności oraz aparatu. Uszkodzenie płyty głównej może objawiać się na wiele różnych sposobów, a do najczęstszych zaliczamy problemy z zasięgiem, WiFi, Bluetooth, aparatem, głośnikiem, mikrofonem czy ładowaniem. Mogą również pojawiać się częste błędy aplikacji oraz problemy z wykrywaniem karty pamięci i SIM. Telefon może też sam się wyłączać lub mocno nagrzewać. Odzyskiwanie danych z telefonu z uszkodzoną płytą główną jest możliwe, lecz musi być przeprowadzone przez doświadczonego technika.

Jakie dane możemy odzyskać?

  • historię połączeń
  • wiadomości SMS i MMS
  • zdjęcia
  • pliki video
  • kontakty
  • wpisy w kalendarzu
  • wiadomości e-mail
  • informacje o lokalizacji – GPS
  • logowanie do sieci WiFi
Odzyskiwanie Danych z Telefonu

Jeśli utraciłeś dane z telefonu, przestań korzystać z urządzenia, by nie pogłębić problemu. Skontaktuj się z Laboratorium Danych i przekaż telefon w ręce naszych doświadczonych techników, którzy dysponują sprzętem niezbędnym do odzyskania Twoich plików.

Dowiedz się jak wygląda odzyskiwanie danych z telefonu >> tutaj.

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z telefonu jest możliwe. Zadzwoń i dowiedz się więcej!

Zadzwoń

509 737 945