Dyski twarde

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Dyski twarde są jednym z najczęściej wykorzystywanych nośników do przechowywania danych. Należy jednak pamiętać, że jest to urządzenie bardzo delikatne i w przypadku utraty danych, należy oddać je w ręce specjalistów, którzy na co dzień zajmują się odzyskiwaniem danych z dysków twardych.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego

Uszkodzenia logiczne

skasowane dane

sformatowany dysk

błąd systemu pliku

zaszyfrowanie

wirus

Uszkodzenia mechaniczne

upadek z wysokości

przepięcie

zalanie

uszkodzenie łożyska

uszkodzenie silnika

Budowa dysku

Dysk twardy składa się z:

  • głowicy,
  • talerzy magnetycznych,
  • silnika
  • oraz elektroniki sterującej pracą całego układu.

Głowica, która zapisuje i odczytuje dane, porusza się na poduszce powietrznej w odległości kilku mikronów nad powierzchnią talerza magnetycznego.

Współczesna konstrukcja dysków sprawia, że są to urządzenie niezwykle wrażliwe na ruch w trakcie ich pracy – nawet najmniejszy wstrząs może doprowadzić do uszkodzenia elementów jego budowy, a w efekcie do utraty zapisanych danych.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego jest możliwe nawet w trudnych przypadkach.

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku twardego?

  1. Przede wszystkim nie korzystaj dalej z urządzenia, gdyż może to znacznie pogorszyć sprawę i skomplikować proces odzyskania danych.
  2. Skontaktuj się z profesjonalną firmą odzyskującą dane. Pod żadnym pozorem nie próbuj otwierać dysku na własną rękę. Prosimy też o wystrzeganie się rad “znajomych informatyków”, którzy zalecają włożenie dysku do lodówki czy wanny. Mamy oddziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Bielsku-Białej, a klientom z pozostałych regionów Polski oferujemy darmowy odbiór nośnika przez kuriera – wystarczy zadzwonić pod numer 509 737 945.
  3. W naszym Laboratorium zawsze rozpoczynamy od diagnozy, na podstawie której weryfikujemy uszkodzenia, dobieramy metodę odzyskania i na tej podstawie określamy koszty. Diagnoza w trybie ekonomicznym jest warunkowo bezpłatna i trwa 7 dni, można skorzystać również z trybów przyspieszonych. Koszty odzyskania danych zaczynają się już od 500 zł netto.

 

*więcej informacji w Cenniku.

Dowiedz się więcej, jak wygląda odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego.

Porozmawiaj ze specjalistą o możliwości odzyskania danych w Twoim przypadku!

Zadzwoń

509 737 945