Odzyskiwanie danych z Dysku Twardego

Odzyskiwanie danych z dysku twardego to nasza specjalność!

Na dyskach twardych (HDD) przechowywane są niezliczone ilości danych. Należą do nich nie tylko poufne informacje biznesowe, lecz także dane prywatne, takie jak zdjęcia z wakacji czy materiały naukowe. Utrata danych z dysku twardego zawsze wiąże się z dużym stresem, bez względu na to, czy utraciliśmy rodzinne filmy pełne wspomnień, niemal ukończoną pracę magisterską czy informacje rachunkowe. Na szczęście odzyskiwanie danych z dysku twardego jest możliwe! W takiej sytuacji nie warto działać na własną rękę, lecz jak najszybciej skontaktować się z Laboratorium Danych – ekspertem w zakresie odzyskiwania danych z dysku twardego. Niesiemy pomoc w każdej sytuacji, odzyskując także zaszyfrowane i poufne dane.

Odzyskujemy dane z dysków wszystkich producentów

Nasze usługi przywracania danych z uszkodzonego dysku HDD obejmują większość dostępnych na rynku dysków twardych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie odzyskać dane z każdego dysku, bez względu na model i markę. Naszą ofertę kierujemy do posiadaczy dysków PATA (IDE, EIDE), SATA, SCSI, USB, SAS, Fibre Channel, eSATA i Firewire.

Oferujemy odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku wyprodukowanego przez:

 • Seagate
 • Western Digital
 • EMC
 • Samsung
 • NetApp
 • Microsoft
 • HP
 • Fujitsu
 • Hitachi GST
 • Toshiba
 • Dell
 • Intel
 • Lenovo
 • i inne
Odzyskiwanie Danych z Dysku HDD, SSD

Odzyskiwanie danych z dysku – rodzaje uszkodzeń

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje uszkodzeń dysku HDD: fizyczne, logiczne i elektroniczne. Każdy rodzaj uszkodzenia objawia się w inny sposób i wymaga innego postępowania.

Uszkodzenia logiczne

W przypadku błędów logicznych dysk HDD pozostaje sprawny, lecz niektóre pliki są niedostępne wskutek naruszenia struktury logicznej danych.

Objawy: brak dostępu do niektórych danych.

Przyczyny: sformatowanie dysku, przypadkowe usunięcie danych, usunięcie partycji, przeinstalowanie systemu, atak hakerski, wirusy, błędy w oprogramowaniu.

Uszkodzenia elektroniczne

Objawy uszkodzeń elektronicznych i mechanicznych są podobne, jednak w przypadku usterki elektroniki zewnętrznej dysku nie mamy do czynienia z niestandardowymi dźwiękami.

Objawy: dysk nie włącza się, nie słychać pracy dysku, komputer nie widzi nośnika.

Przyczyny: awarie zasilacza, przepięcia w sieci, nieprawidłowe podłączenie nośnika.

Uszkodzenia fizyczne

Mechaniczne uszkodzenie dysku twardego wiąże się bezpośrednio z awarią podzespołów wewnętrznych, najczęściej głowicy lub napędu dysku. Do uszkodzeń fizycznych zaliczamy m.in. zatarcie silnika, porysowanie powierzchni talerzy, uszkodzenie głowic i przyklejenie głowic do talerzy.

Objawy: komputer nie widzi dysku, dysk nie włącza się, pojawiają się niestandardowe dźwięki (klikanie, tarcie, mielenie).

Przyczyny: upadek lub przewrócenie dysku, awarie zasilacza, nieprawidłowe podłączenie nośnika, zalanie komputera, zużycie podzespołów.

Jak odzyskać dane z dysku twardego?

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku wymaga dużej wiedzy i zastosowania specjalistycznego sprzętu. Odzyskiwanie danych z dysku twardego przeprowadzamy w naszym profesjonalnie wyposażonym laboratorium. Warto pamiętać o tym, by nie podejmować samodzielnych prób przywracania danych, gdyż takie działanie może utrudnić, a nawet uniemożliwić późniejsze odzyskanie cennych informacji. Nie sięgaj również po amatorskie oprogramowanie do naprawy błędów logicznych, ponieważ w przypadku braku doświadczenia możesz nadpisać dane lub pogłębić problem.

Jeśli zależy Ci na szybkim odzyskaniu danych z dysku twardego, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:

 1. Jeśli zauważysz opisane powyżej objawy uszkodzeń fizycznych, logicznych lub mechanicznych, jak najszybciej wyłącz urządzenie i wyjmij dysk. Takie działanie pozwoli zredukować ryzyko dalszych usterek.
 2. Nie próbuj ponownie uruchamiać urządzenia, gdyż każda kolejna próba może pogłębiać usterkę.
 3. Nie instaluj amatorskiego oprogramowania do odzyskiwania danych.
 4. Skontaktuj się z Laboratorium Danych w celu zamówienia kuriera lub odwiedź jeden z naszych punktów.

Najpopularniejsze usterki dysku – jak postępować?

Niektóre usterki, takie jak zalanie dysku czy przypadkowe usunięcie danych, wymagają szybkiej reakcji użytkownika. Jak postępować w przypadku nagłej awarii, by odpowiednio zabezpieczyć dysk i nie pogłębić uszkodzenia?

 • Zalanie dysku to jedna z najpopularniejszych usterek. Warto pamiętać, że w przypadku zalania dysku NIE WOLNO go osuszać na własną rękę – takie działanie może skutkować korozją i dalszą utratą danych. Zabezpiecz zalany dysk, umieszczając go w szczelnej torebce foliowej i wyślij go do Laboratorium Danych.
 • Przypadkowo usunięte dane to nie koniec świata. Dysponujemy narzędziami, które pozwolą szybko odzyskać dane, które uległy przypadkowemu wykasowaniu. Pamiętaj jednak, by nie stosować amatorskiego oprogramowania i nie odzyskiwać danych na własną rękę, jeśli nie masz doświadczenia w dziedzinie data recovery.
 • Niestandardowe dźwięki, takie jak tarcie, mielenie czy klikanie budzą Twój niepokój? Możliwe, że doszło do awarii głowicy, która właśnie niszczy Twoje dane, zamiast je odczytywać. Natychmiast wyłącz urządzenie i prześlij dysk do naszego laboratorium.

Odzyskiwanie szyfrowanych danych z dysku twardego

Zdajemy sobie sprawę, że utrata danych negatywnie oddziałuje na funkcjonowanie firmy oraz generuje niepotrzebny stres. Dzięki własnemu laboratorium jesteśmy w stanie zrealizować odzyskiwanie danych z dysku twardego w trybie ekspresowym. Wystarczy, że dostarczysz dysk twardy do jednego z naszych punktów lub przekażesz go kurierowi, którego wizytę możesz zamówić bez dodatkowych opłat.

Skuteczne odzyskiwanie danych z dysku możliwe jest wyłącznie w warunkach laboratoryjnych, z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi. W Laboratorium Danych zajmujemy się odzyskiwaniem każdego rodzaju danych, także tych szyfrowanych.

Szanujemy Twoją prywatność, dlatego podczas odzyskiwania danych kierujemy się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Zapewniamy pełną ochronę poufnych informacji, od momentu dostarczenia ich do laboratorium, aż po zwrot. Aby przyspieszyć proces odzyskiwania danych, prosimy o przekazanie informacji niezbędnych do deszyfracji, takich jak kody, klucze i hasła.

 

Dowiedz się więcej na temat odzyskiwania zaszyfrowanych danych >> tutaj.

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Pamiętaj, że odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego jest możliwe nawet w trudnych przypadkach.

Porozmawiaj ze specjalistą o możliwości odzyskania danych w Twoim przypadku!

Zadzwoń

509 737 945