Odzyskiwanie danych z Serwera

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu danych z serwerów

Do zadań serwera należy zapewnianie stabilnej pracy wszystkim zasobom podłączonym do sieci komputerowej. Dzięki serwerowi otrzymujemy więc dostęp do plików, baz danych, drukarek czy skanerów. Serwer zabezpiecza także sieć przed dostępem osób trzecich, kontroluje uprawnienia użytkowników, udostępnia pliki czy obsługuje pocztę firmową. Ze względu na konieczność pracy ciągłej serwer powinien być wyposażony w specjalne dyski serwerowe i zasilanie awaryjne. Do jego cech zalicza się także wysoką wydajność i niezawodność. Jednak żaden serwer nie jest w 100% odporny na awarie, a odzyskiwanie danych z serwera to jedno z największych wyzwań dla technika.

Odzyskiwanie danych z serwera – rodzaje uszkodzeń

Serwery mogą zostać uszkodzone w sposób mechaniczny lub logiczny. Awariom mechanicznym można często zapobiec, dbając o stabilne rozlokowanie serwerów i inwestując w szafy serwerowe. Dzięki profesjonalnej szafie możemy uchronić serwer przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także uniemożliwić dostęp do urządzenia osobom trzecim. Do uszkodzeń mechanicznych zaliczamy też zdarzenia losowe, takie jak pożary czy zalania. Zdarzenia te należą do trudnych przypadków, dlatego wiele konkurencyjnych firm nie podejmuje się odzyskiwania danych z zalanych serwerów. Awarie serwera obejmują także uszkodzenia logiczne, takie jak skasowanie danych, zawirusowanie, atak hakerski czy awaria bazy danych. Każdy przypadek warto skonsultować ze specjalistą, gdyż często okazuje się, że wcale nie jest aż tak źle, jak by się mogło wydawać.

Jak postępować w przypadku awarii serwera?

Samodzielne próby naprawy serwera mogą tylko pogłębić problem i sprawić, że koszt usługi wraz z czasem realizacji zlecenia znacząco wzrośnie. W najgorszym przypadku może także dojść do bezpowrotnej utraty danych wskutek nieprofesjonalnych działań. Jeśli zauważysz objawy awarii serwera, postępuj zgodnie z poniższymi krokami i skontaktuj się z naszym Laboratorium Danych w celu otrzymania szybkiej pomocy.

  1. Jeśli system operacyjny przestał pracować, nie włączaj ponownie komputera i nie podejmuj samodzielnych prób naprawy awarii.

  2. Jeśli słyszysz charakterystyczne stukanie, wyłącz komputer i skontaktuj się z Laboratorium Danych. Dalsza praca może doprowadzić do poważnych uszkodzeń mechanicznych.

  3. Jeśli komputer widzi dysk, wykonaj jego kopię binarną, która pozwoli zachować strukturę logiczną dysku i zapobiegnie utracie danych.

Odzyskujemy dane ze wszystkich serwerów

Przyczyn utraty danych z serwera może być wiele, m.in. zniszczenie informacji o konfiguracji macierzy RAID, awaria karty kontrolera, uszkodzenia elektroniki, błędy podczas uruchamiania (boot failure), sformatowanie serwera, konflikty sprzętowe czy uszkodzenie dysków. W Laboratorium Danych specjalizujemy się w odzyskiwaniu utraconych plików z serwerów jednodyskowych, NAS, SAN i RAID. Odzyskiwanie danych z serwera to usługa skierowana do użytkowników serwerów Dell, HP, IBM, NetApp i wielu innych. Pomożemy w każdym przypadku, postawimy trafną diagnozę i w pełni wykorzystamy wszystkie dostępne możliwości w celu odzyskania utraconych danych z serwera.

Działamy Ekspresowo!

Dzięki temu, że mamy własne laboratorium, jesteśmy w stanie maksymalnie skrócić czas realizacji zlecenia. W trybie ekspresowym pracujemy również po godzinach i w weekendy!

Door to Door Service

W dużych miastach oferujemy odbiór osobisty nośnika. Współpracujemy również z ekspresowym kurierem, który dostarczy Twój nośnik do Laboratorium jeszcze tego samego dnia!