Odzyskiwanie Bazy Danych

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu baz danych

W XXI wieku każda firma korzysta z bazy danych. Od małych startupów, przez średniej wielkości przedsiębiorstwa, aż po potężne korporacje – wszyscy przechowują cenne, często poufne, informacje, takie jak dane klientów, historie zamówień, faktury czy rozliczenia. Utrata danych generuje więc nie tylko duży stres, lecz również straty finansowe związane z trudnościami w funkcjonowaniu firmy. 

Utrata danych w wielu przypadkach wiąże się bowiem z brakiem dostępu do oferty czy stanów magazynowych przedsiębiorstwa. Bez względu na to, czy utraciłeś dane wskutek awarii systemu, czy ataku hakerskiego, nasi doświadczeni technicy niezwłocznie zajmą się rozwiązaniem Twojego problemu i pomogą w przywróceniu utraconych danych.

Typy baz danych, które odzyskujemy

W Laboratorium Danych zajmujemy się odzyskiwaniem informacji z wielu rodzajów baz danych, m.in. Subiekt, Optima, Płatnik, Outlook, Thunderbird, Symfonia, Microsoft SQL, Microsoft SharePoint, Microsoft Exchange, Oracle, FileMaker, Interbase, Paradox, Lotus Notes, Sybase. Pomożemy odzyskać Twoje pliki bez względu na rodzaj użytkowanej bazy. Jako jedni z nielicznych w Polsce odzyskujemy także zaszyfrowane bazy danych. Mamy doświadczenie w radzeniu sobie ze wszystkimi rodzajami wirusów Ransomware.

Przyczyny utraty plików z bazy danych

Utrata cennych informacji może przydarzyć się każdej firmie korzystającej z bazy danych. W większości przypadków użytkownik nie ma wpływu na awarie prowadzące do utraty danych, choć zdarzają się również sytuacje wynikające z niedopatrzenia. Wśród najczęstszych przyczyn utraty cennych informacji z baz danych znajdują się:

 • awaria nośnika (najczęściej dysku twardego, DAS/RAID lub SAN),
 • awaria wewnętrznej bazy danych,
 • awaria zasilania,
 • awaria systemu operacyjnego,
 • działanie wirusów,
 • ataki hakerskie,
 • przypadkowe skasowanie danych (np. podczas prac konserwacyjnych czy aktualizacji oprogramowania).

Czy odzyskiwanie bazy danych jest zawsze możliwe?

Odzyskiwanie bazy danych jest usługą, którą można wykonać wtedy, gdy klient ma fizyczny dostęp do nośnika. W przypadku awarii serwera, na którym przechowywane były bazy danych, istnieje możliwość odzyskania plików z macierzy. Bardziej skomplikowane jest z kolei odzyskiwanie bazy danych przechowywanej w chmurze. W takiej sytuacji wszystko zależy od postanowień zawartych w umowie między użytkownikiem bazy danych a dostawcą chmury.

Jak postępować w przypadku utraty danych?

Wszelkiego rodzaju awarie prowadzące do utraty danych są bardzo stresujące. Pod wpływem stresu człowiek działa czasem nieracjonalnie, a jego pierwszą reakcją jest samodzielna próba rozwiązania problemu. Warto pamiętać, że w przypadku utraty danych każda amatorska ingerencja może skończyć się pogorszeniem sprawy. Odzyskiwanie bazy danych powinien przeprowadzić profesjonalny technik, który nie kieruje się emocjami i intuicją, lecz wiedzą i doświadczeniem.

Aby ograniczyć ryzyko dalszej utraty danych, kieruj się poniższymi regułami:

 • Nie używaj żadnego oprogramowania do odzyskiwania danych bez konsultacji z ekspertem.
 • Nie próbuj na własną rękę odzyskiwać danych, jeśli nie masz doświadczenia w data recovery.
 • Nie konsultuj się ze „znajomym informatykiem”, który nie zajmuje się odzyskiwaniem danych zawodowo – niektórzy „specjaliści” zalecają irracjonalne metody, takie jak wkładanie nośnika do lodówki lub wanny, co może jedynie zmniejszyć szansę na odzyskanie danych.
 • Nie oddawaj nośnika do serwisu, w którym odzyskiwanie bazy danych jest tylko dodatkową usługą, a nie główną specjalnością. Niewiedza i brak specjalistycznych narzędzi mogą pogłębić problem.

Ekspresowe odzyskiwanie bazy danych

W Laboratorium Danych odzyskujemy bazy danych bez względu na przyczynę utraty plików. Dysponujemy zespołem doświadczonych techników, specjalistycznymi narzędziami i własnym laboratorium, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom profesjonalne usługi w ekspresowym tempie. Wystarczy, że dostarczysz nośnik do jednego z naszych punktów lub bezpłatnie zamówisz kuriera. Po otrzymaniu nośnika postawimy diagnozę i wycenimy koszt usługi, a po zaakceptowaniu ustalonej kwoty przystąpimy do odzyskiwania bazy danych.

Porozmawiaj ze specjalistą o możliwości odzyskania danych w Twoim przypadku!

Zadzwoń

509 737 945