Odzyskiwanie danych z Pendrive

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu danych z pendrive

Pendrive to jeden z najpopularniejszych nośników do przechowywania danych, który skutecznie zastąpił dyskietki i płyty CD-R. Urządzenie to jest pojemniejsze niż jego poprzednicy, dzięki czemu możemy na nim przechowywać większe ilości plików. Jednak, jak wszystkie nośniki, nie jest niezawodne, dlatego odzyskiwanie danych z pendrive zaliczamy do naszych najczęściej realizowanych zleceń. Na pendrivie przechowujemy nie tylko zdjęcia i filmy, lecz także ważne dokumenty, takie jak praca magisterska, e-booki czy projekty, nad którymi pracowaliśmy wiele miesięcy. W Laboratorium Danych odzyskamy dostęp do Twoich plików i przywrócimy dane przechowywane w pamięci USB.

Odzyskiwanie danych z pendrive – rodzaje uszkodzeń

Wyróżniamy 2 rodzaje uszkodzeń pamięci USB: mechaniczne i logiczne. Odzyskiwanie danych z pendrive jest możliwe w obu sytuacjach, choć wszystko zależy od konkretnego przypadku i postawionej diagnozy.

 1. Uszkodzenia mechaniczne. Zaliczamy do nich przede wszystkim wszelkiego rodzaju pęknięcia i zalania. Sukces operacji odzyskiwania danych zależy głównie od miejsca uszkodzenia. W przypadku złamanej kości pamięci odzyskanie plików bywa niestety niemożliwe.

 2. Uszkodzenia logiczne. Przypadkowe skasowanie plików, sformatowanie pendrive’a czy działanie wirusów zaliczamy do uszkodzeń typu logicznego. Jeśli nie doszło do nadpisania danych, odzyskiwanie plików nie powinno stanowić problemu. Warto więc pamiętać, by nie korzystać dalej z nośnika i nie wgrywać nowych danych!

Nasi Klienci najczęściej zgłaszają następujące problemy:

 • komputer nie widzi nośnika,

 • komputer widzi pendrive, lecz nośnik ma zerową pojemność lub inną niż zazwyczaj,

 • po wykryciu przez komputer pojawia się komunikat o konieczności sformatowania pendrive’a.

  W niektórych sytuacjach sformatowanie pamięci USB jest pomocne, jednak jest to operacja, która prowadzi do utraty danych. Jeśli więc Twój pendrive odmawia współpracy, a na nośniku znajdują się cenne pliki, nie staraj się odzyskać ich na własną rękę, lecz powierz swój problem ekspertom z Laboratorium Danych.

Jak uniknąć utraty danych z pendrive’a?

Czasami nie mamy wpływu na to, że nasze dane zostały utracone. Warto jednak wyrobić sobie kilka dobrych nawyków, które zmniejszą ryzyko usunięcia plików.

 1. Dobry zwyczaj, nie pożyczaj. Udostępniając nośnik innej osobie, nie masz pewności, czy pendrive nie wróci do Ciebie z wirusem. Zachowaj więc szczególną ostrożność w tej kwestii.

 2. Korzystaj z opcji bezpiecznego usuwania sprzętu. Zawsze wybieraj tę opcję podczas wyjmowania pendrive’a z portu USB. Znajdziesz ją na pasku zadań, często wśród ukrytych ikon. Ta operacja jest prosta i trwa tylko 3 sekundy, a może skutecznie zapobiec utracie danych.

 3. Wykonuj kopie zapasowe. Przechowuj ważne dane w kilku miejscach. Pendrive może się nie tylko uszkodzić, lecz także zgubić, dlatego pamiętaj o kopiach zapasowych na dysku lub w chmurze.

 4. Wymieniaj nośniki. Pendrive nie jest nieśmiertelny, a częste używanie prowadzi do wyładowań elektrostatycznych i uszkodzeń banków pamięci. Aby temu zapobiec, co kilka lat kupuj nowy nośnik, który jest znacznie tańszy niż odzyskiwanie danych z pendrive. Warto też sięgać po markowe nośniki, które wyróżniają się lepszą jakością i dłuższą żywotnością.

Odzyskamy Twoje dane nawet w 1 dzień!

W Laboratorium Danych odzyskujemy pliki z pendrive’ów uszkodzonych logicznie i mechanicznie. Naprawy uszkodzeń logicznych w większości przypadków wymagają jedynie użycia specjalistycznego oprogramowania. Niektóre operacje są naprawdę proste i nie pociągają za sobą dużych kosztów. Warto więc od razu zgłosić się do naszego laboratorium, zamiast próbować samodzielnie odzyskać dane i przypadkowo je nadpisać. Uszkodzenia mechaniczne są nieco bardziej zaawansowane i często wymagają zastosowania metody Chip-off, która polega na wylutowaniu kości pamięci i sczytaniu jej zawartości.

Odzyskiwanie danych z pendrive przeprowadzamy w trybie standardowym (do 7 dni), lub ekspresowym (1 dzień). Wystarczy, że dostarczysz pamięć USB do jednego z naszych oddziałów lub bezpłatnie zamówisz kuriera, który przekaże nam Twój nośnik. Po otrzymaniu pendrive’a postawimy diagnozę i ustalimy koszt odzyskania danych.

Sprawdź procedurę odzyskiwania danych >> tutaj.

Porozmawiaj ze specjalistą o możliwości odzyskania danych w Twoim przypadku!

Zadzwoń

509 737 945