Odzyskiwanie danych z Karty SD

Odzyskiwanie Danych z Karty SD - to nasza specjalność!

Karta SD to niewielki nośnik, który jednak pozwala na przechowywanie dużej ilości danych. Najczęściej stosujemy karty SD w urządzeniach takich jak aparaty i kamery cyfrowe, telefony komórkowe, odtwarzacze MP4 czy rejestratory jazdy. Pliki zawierają zwykle prywatne filmy i zdjęcia, ulubioną muzykę czy przebieg zdarzenia drogowego. Utrata danych z karty SD może się zdarzyć każdemu, a w większości przypadków dane można odzyskać. Odzyskiwanie danych z karty SD to jedna z naszych specjalności – dysponujemy doświadczeniem i sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia szybkiej i bezpiecznej operacji.

Samodzielne odzyskiwanie danych z karty SD

W internecie możesz znaleźć mnóstwo darmowych programów do odzyskiwania danych z karty SD. Nie wszystkie jednak są skuteczne, a niektóre mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli już zamierzasz skorzystać z oprogramowania online, wybierz program udostępniany przez polską firmę zajmującą się odzyskiwaniem danych. Samodzielne odzyskiwanie danych z karty SD nie zawsze jest jednak możliwe. W przypadku uszkodzeń mechanicznych nawet najlepsze oprogramowanie nie pomoże odzyskać danych. Taka sytuacja wymaga bowiem zastosowania specjalistycznego sprzętu i niejednokrotnie wiąże się z ingerencją w uszkodzoną kartę.

Jak rozpoznać, że karta SD jest uszkodzona?

Samodzielne zidentyfikowanie problemu z kartą SD nie powinno być trudne. W większości przypadków użytkownik natychmiast dostrzega problem, gdyż nie może zgrać plików na komputer lub zauważa powtarzające się informacje o błędach.

Najczęstsze objawy uszkodzenia karty SD:

  • komputer, aparat lub telefon nie widzi karty SD,

  • system wyświetla informacje o karcie, lecz nie jest ona dostępna,

  • system wyświetla błędny rozmiar karty SD,

  • po podłączeniu karty SD do komputera pojawia się informacja o konieczności sformatowania nośnika, mimo że wcześniej karta była dostępna,

  • użytkownik ma trudności z dostępem do plików, które są widoczne, lecz próby ich otwarcia lub skopiowania kończą się niepowodzeniem,

  • karta jest pęknięta lub ułamana.

    Aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych, możesz sięgnąć po tzw. karty przemysłowe, które są znacznie bardziej wytrzymałe i przeznaczone do pracy w skrajnych warunkach (np. wysokich i niskich temperaturach).

Odzyskiwanie danych z karty SD – jak zabezpieczyć się przed utratą plików?

Niestety nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie przewidzieć uszkodzenia karty pamięci. Wymienione wyżej objawy wskazują na uszkodzenie nośnika, lecz zazwyczaj trudno zauważyć zwiastuny takich uszkodzeń. Można jednak stosować proste triki, które pozwolą uchronić się przed utratą danych z karty SD. Warto wyrobić sobie nawyk tworzenia kopii zapasowych, by w przyszłości uniknąć stresu związanego z utraceniem cennych plików. Taką kopię zapasową nazywamy obrazem, który jest wierną kopią naszej karty przechowywaną w pliku określanym jako obraz dysku. Taką kopię możesz bez trudu utworzyć za pomocą bezpłatnego oprogramowania i w ten sposób przechowywać dane z karty w postaci pliku w programie.

Jak uniknąć awarii karty w aparacie?

Czy uniknięcie awarii jest w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Wystarczy wyrobić sobie kilka dobrych nawyków, które mogą przedłużyć żywotność karty i zapobiec awariom prowadzącym do utraty danych. Warto korzystać z opinii ekspertów, takich jak Jeff Cable, czyli były dyrektor Lexara – firmy zajmującej się produkcją kart pamięci.

Oto 8 złotych zasad Cable’a, które pomogą Ci uniknąć awarii karty w aparacie:

  1. Nie usuwaj pojedynczych plików podczas przeglądania zdjęć w aparacie. Takie działanie może doprowadzić do występowania błędów w tablicy FAT. Rób to dopiero na komputerze, po zgraniu wszystkich plików, a po zapełnieniu karty w trakcie sesji, wymień ją na nową.

  2. Formatuj kartę w aparacie, a nie na komputerze. Staraj się też nie przekładać kart między aparatami, a jeśli już to robisz, sformatuj nośnik po zmianie urządzenia.

  3. Formatuj kartę SD przed każdą sesją, jeśli chcesz utrzymać porządek w plikach.

  4. Korzystaj z dobrych czytników kart.

  5. Nie zapełniaj karty pamięci do 100%. Wymieniaj kartę przy zapełnieniu do max. 90%.

  6. Nie wyciągaj karty z aparatu lub czytnika podczas zapisywania/odczytywania danych. Przerwanie tego procesu może skutkować utratą niektórych lub wszystkich plików. Odczekaj też kilka sekund po zgaśnięciu czerwonej lampki w aparacie i dopiero wtedy wyjmij kartę.

  7. Zapisuj pliki na dwóch kartach, jeśli korzystasz z aparatu z podwójnym gniazdem. W przypadku uszkodzenia jednej karty ocalisz pliki zapisane na drugim nośniku.

  8. Kupuj markowe karty pamięci. Wybranej karcie powierzasz swoje zdjęcia, dlatego warto zainwestować w dobry nośnik Lexar, SanDisk lub innej znanej firmy.

Choć niektóre z tych rad brzmią nieprawdopodobnie, nie zaszkodzi wprowadzić kilku z nich do swojej codzienności. Odzyskiwanie danych z karty SD najczęściej kończy się powodzeniem, jednak wiąże się też z niepotrzebnym stresem i dodatkowymi kosztami.

W Laboratorium Danych przywracamy utracone wspomnienia

Jeśli zauważysz jakikolwiek z wyżej przedstawionych objawów, przestań korzystać z urządzenia, by nie pogłębić problemu, a następnie skontaktuj się z naszym laboratorium. Dysponujemy wiedzą i specjalistycznym sprzętem, dzięki czemu odzyskiwanie danych z karty SD nie stanowi dla nas wyzwania. Pomożemy w każdym przypadku, bez względu na rodzaj uszkodzenia. Odzyskamy Twoje utracone wspomnienia, zdjęcia z podróży poślubnej, filmy rejestrujące pierwsze kroki Twojego dziecka czy nagrania, które miały trafić na Twoje solowe demo.

Nośnik możesz dostarczyć bezpośrednio do naszego laboratorium (jesteśmy w kilkudziesięciu polskich miastach!) lub przekazać kartę kurierowi – zupełnie za darmo. Po otrzymaniu nośnika postawimy diagnozę, zweryfikujemy uszkodzenia i dobierzemy metodę odzyskiwania danych. Następnie ustalimy koszt operacji i poczekamy na Twoją akceptację. Odzyskiwanie danych z karty SD przeprowadzamy w trybie standardowym do 7 dni lub ekspresowym nawet w kilka godzin!

Dowiedz się więcej na temat procedury odzyskiwania danych z karty SD >> tutaj.

Straciłeś zdjęcia?

Są takie chwile, te wyjątkowe, których nie można już powtórzyć. Aparaty umożliwiają nam zatrzymywanie tych momentów w obiektywie.

 

Straciłeś zdjęcia ze ślubu?

Z niepowtarzalnej podróży na Malediwy?

A może zdjęcia swojej córeczki jak była mała?

 

Możemy odzyskać zdjęcia z karty SD czy telefonów, jak również z urządzeń, na których są przechowywane takich jak pendrive czy dyski twarde.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i odzyskaj swoje wspomnienia

Porozmawiaj ze specjalistą o możliwości odzyskania danych w Twoim przypadku!

Zadzwoń

509 737 945