Przed przystąpieniem do odzyskiwania danych z RAID 0 należy określić przyczynę problemu. Za pomocą kilku profesjonalnych testów można ustalić, czy doszło do awarii jednego lub kilku dysków, czy też mamy do czynienia z uszkodzeniem struktury danych w RAID 0. Do przeprowadzenia testów wystarczy sprawny komputer z systemem Windows 10. Do stacji dokującej podłączamy nośnik w celu sprawdzenia, czy jego obecność została wykryta w Menedżerze urządzeń.
Odzyskiwanie danych z RAID 0 jest konieczne w przypadku usterek mechanicznych dysków lub utraty spójności logicznej. Po przeprowadzeniu testów proces odzyskiwania danych należy rozpocząć od przywrócenia sprawności dyskom. W następnym kroku wykonujemy kopie danych, a na koniec odbudowujemy strukturę logiczną macierzy RAID 0. Odzyskiwanie danych z RAID 0 wymaga dużego doświadczenia i doskonałej znajomości budowy macierzy.
W Laboratorium Danych stosujemy metodę 4 kroków:
1. Kontakt i dostarczenie nośnika. Uszkodzony dysk możesz dostarczyć do nas osobiście lub za pośrednictwem kuriera, którego wizyta jest całkowicie bezpłatna. Jeśli decydujesz się na dostawę kurierem, pamiętaj, by odpowiednio zabezpieczyć dysk na czas transportu.
2. Diagnoza. Sprawdzamy rodzaj uszkodzenia, dobieramy technologię i ustalamy koszt realizacji usługi.
3. Odzyskiwanie danych z RAID 0. Po zaakceptowaniu kosztorysu przystępujemy do odzyskiwania danych. Dzięki własnemu laboratorium jesteśmy w stanie wykonać usługę nawet w kilka godzin.
4. Odbiór danych. Po odzyskaniu danych przekazujemy klientowi nośnik – osobiście lub za pośrednictwem kuriera.